Całe piękno Ciechocinka

Ciechocinek to jedna z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce, znana z zespołu tężni zabytkowych, które stanowią największą atrakcję zarówno miasta jak i całego tutejszego regionu. Odwiedzenie ich jest po prostu obowiązkiem każdego turysty.

Trzy tężnie, każda z nich o wysokości 16 metrów, a długość łączna to prawie 2 kilometry – przyciągają turystów o każdej porze roku, stanowią również świetny taras widokowy, ponieważ one same znajdują się na wzgórzu. Jest to dodatkowo atrakcja wzbudzająca pozytywne emocje.

Jak przystało na miejscowość uzdrowiskową, Ciechocinek ma swój przepiękny i ogromny Park Zdrojowy. Łącznie zajmuje on 17 hektarów, dzięki czemu można tam odpoczywać, spacerować czy chociażby udać się do Muszli Koncertowej, zaś wieczorami posłuchać pięknych wykonów. Dodatkowo na terenie zieleńca znajdziemy MINI ZOO, fontanny i przede wszystkim piękne, lesiste tereny oraz ciekawą roślinność, której nie sposób spotkać w typowych polskich miastach.

Ciechocinek to jednak nie tylko wyżej wymienione obiekty, jest to również typowe miasto z zabytkami architektury. Jednym z nich jest piękny, ogromny, neogotycki kościół, wybudowany w 1884 roku wraz z dwoma wysokimi wieżami, które wpasowały się już na stałe w krajobraz przestrzenny. Świątynia ta jest zaliczana do najpiękniejszych i najbardziej wartościowych kulturowo zabytków neogotyckich w województwie kujawsko-pomorskim.

Co jeszcze warto zobaczyć? Na pewno będą to łazienki, czyli zespół czterech budynków stanowiące zakład przyrodoleczniczy, które pochodzą z XIX wieku (najstarszy) oraz XX wieku. Ciechocinek jednak najczęściej jest wybierany jako miejsce na jednodniowy wypad, jednak pod wieczór turyści stwierdzają, że nie sposób zwiedzić tego przepięknego terenu w jeden dzień, by poznać z bliska wszystkie jego walory. Dlatego znakomitym pomysłem będzie zorganizowanie sobie tutaj nieco dłuższych wakacji, a na pewno przystosowana do tego jest tutejsza baza noclegowa. Spis z noclegami Ciechocinka to nie tylko, jak wielu osobom mogło by się zdawać, sanatoria czy domy lecznicze, ale przede wszystkim liczne pensjonaty, hotele czy miejsca prywatne (kwatery). Ogólnie rzecz biorąc infrastruktura turystyczna jest na najwyższym poziomi.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>