Jak zima to Biały Dunajec

Powoli zbliża się kolejny sezon urlopowy. Należy się zastanowić, gdzie można wypocząć. Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie Białego Dunajca – wsi założonej jeszcze za czasów Zygmunta II Augusta. Ta malownicza miejscowość położona niezwykle blisko gór przekona do siebie nie jedną wątpiącą osobę. Zwłaszcza, że mimo bliskości stolicy Podhala (Zakopanego) jest tu znacznie mniejsze natężenie turystów. Biały Dunajec stanowi konkurencję dla Białki Tatrzańskiej czy Zakopanego w dziedzinie sportów zimowych. Istnieje tutaj wyciąg Toko-Land z nartostradą długości 1000 metrów. Stok należy do tych łatwiejszych, gdyż nie jest zbytnio nachylony, przez co jest dobrą propozycją dla osób, które chcą stawiać pierwsze kroki w szusowaniu. Dodatkowo mogą uniknąć tłoków podczas treningów. Mimo, że Toko-Land nie należy do najpopularniejszych wyciągów obecna jest tutaj profesjonalna szkoła narciarstwa, a sam stok jest sztucznie naśnieżany i przygotowywany przez ratraki. Dzięki czemu pogoda nie wpływa, aż tak bardzo na warunki do uprawiania sportów zimowych. Osoby, które zmęczą się narciarstwem, będą mogły u podnóża wzniesienia skorzystać z oferty gastronomicznej i muzycznej. W omawianej miejscowości żywa jest tradycja i kultura góralska, czego emanacją jest muzykalna rodzina Trebuniów-Tutków. Wszystkie te atrakcje znajdują się w pobliżu wielu obiektów noclegowych (meteor-turystyka.pl) w Białym Dunajcu.

Narciarstwo potrafi zmęczyć nie jedna osobę. Dla osób pragnących odpoczynku przewidziano taką możliwość w pobliskim uzdrowisku – Termy Podhalańskie. Wody geotermalne utrzymują temperaturę w basenach w granicach 30-38º C. Do dyspozycji oddano cztery baseny w tym dwa zlokalizowane poza budynkiem. Termy dają unikalną możliwości kąpania się w ciepłej wodzie z jednoczesnym widokiem na ostre szczyty Tatr. Osoby kontuzjowane będą mogły skorzystać z usług masażu w Day Spa. Po takiej ilości informacji pozostaje tylko wybrać pieniądze z bankomatu i udać się na zasłużony odpoczynek po paru miesiącach pracy. Biały Dunajec wraz ze swoją bazą noclegową i bogatą ofertą kulturalną umożliwia połączenie wypoczynku z poszerzaniem horyzontów. Jest to dobra propozycja dla zmotoryzowanych, gdyż popularna „zakopianka” prowadzi przez środek tej miejscowości. Osoby podróżujące pociągami też będą miały łatwo, gdyż istnieje tu stacja kolejowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>