Kaszuby – kraina bez granic

Dla przeciętnego turysty Kaszuby są taką krainą, w której trudno jednoznacznie określić teren położenia. Nic dziwnego, od wieków nie wyznaczono stałych granic Kaszub. Zasięg tego regionu wyznaczają do dziś zamieszkujący tam Kaszubi. Oni się przemieszczają- przemieszczają się także granice.

Niezwykłość czasem nazywana dziwnością tego miejsca wplątała w zakłopotanie niejednego turystę, który chciałby zwiedzić popularne dla tego regionu miejsca. Każdy folder i przewodnik- to inna proponowana droga, inny schemat i mapka miejsca. Kto chce znaleźć noclegi na Kaszubach musi się nieźle natrudzić, by wybrać miejsce, które będzie dla niego odpowiednie. Tamtejsza baza noclegowa wprawia wręcz w zakłopotanie. Ile miejsc, tyle cennych noclegów, których szkoda by ominąć. Dlatego poszukiwania najlepiej zacząć przed wyjazdem: .

Aby poznać i zrozumieć w pełni funkcjonowanie i ulokowanie Kaszub, najlepiej wybrać się na ponad tygodniowy urlop, zwiedzając każdą miejscowość innego dnia. Dzięki temu na wyciągniecie ręki można poznać i przeżyć niezwykłą przygodę pośród kaszubskich miejscowości, borów, stawów i jezior. Takie rozplanowanie swojego urlopu da możliwość zobaczenie stolic tego regionu, trzech serc tego miejsca, a także tych zakątków, które są istotne dla kaszubskiej historii.

Jest tutaj wiele miejsc godnych zobaczenia podczas pobytu. Popularny turystycznie i szczególnie ceniony jest Wdzydzki Park Krajobrazowy oraz kaszubskie morze. Na tych terenach spotkamy same wspaniałości. Na terenie parku nie sposób pominąć cudownego mikroklimatu oraz świeżości lasów iglastych. Tam też łatwo natkać się na wszechobecne jeziora i jeziorka, które są nadzwyczaj przejrzyste. Ich liczba jest tak duża, że nazwano je morzem tego terenu.

Park jest porośnięty przepiękną i bujną roślinnością, która zadziwia szczególnie w czasie wiosenno-letnim. Jest tu również siedem rezerwatów przyrody, między innymi: : Głęboczko”, „Lipno i Lipionko”, czy też „Torfowisko nad jeziorem Polgoszcz”. Na ich terenie utworzono wiele ścieżek rowerowych i tras spacerowych. Jest to idealne miejsce by oderwać się od rzeczywistości i skupić się na oczyszczeniu swoich myśli i nabraniu dobrego nastawienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>