Pieniński fenomen – Niedzica

Niedzica to jedna z bardziej rozpoznawalnych miejscowości, które znajdują się w pobliżu Pienin: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieniny. Nic więc dziwnego, że spora część turystów przyjeżdżających w te strony decyduje się na noclegi i wyżywienie w Niedzicy. Trzeba przyznać, że ta miejscowość stanowi nie tylko doskonałą bazę do wypadów do innych miejscowości turystycznych, które są położone w niewielkiej odległości (jak na przykład Czorsztyn), ale także naprawdę fajne, sprzyjające wypoczynkowi na łonie natury miejsce. Cechuje je nie tylko dobrze przygotowana baza turystyczna, ale także bardzo spokojna i cicha atmosfera, sprzyjająca relaksowi. Nic dziwnego, że wśród turystów popularne są tutejsze noclegi: .

Możemy w szybki sposób dotrzeć samochodem do innych miejscowości turystycznych. Jest to więc idealna propozycja dla zmotoryzowanych turystów. Pobliskie, atrakcyjne turystycznie miejscowości nie oznaczają jednak, że nie ma co robić. Okazuje się, że jest to miejsce pełne atrakcji właściwie dla każdego turysty! Na uwagę zasługuje przede wszystkim zlokalizowany tutaj zamek. Trzeba przyznać, że jest on naprawdę imponujący. Ta potężna budowla jest udostępniona dla zwiedzających i jest to na pewno doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu nawet wtedy, gdy przyjechaliśmy na wakacje z małymi dziećmi. Wielowiekowa budowla, która jest bardzo cenna ze względów architektonicznych i historycznych. Warto jednak zwrócić uwagę również na legendy towarzyszące temu miejscu.

Kolejnym miejscem, które obowiązkowo powinien odwiedzić każdy, jest zapora. Świetne miejsce do spacerów szczególnie wieczorami. Rozciąga się stąd wspaniały widok na Zbiornik Czorsztyński i górujący nad nim zamek. Czasem, przy wyjątkowo sprzyjających warunkach atmosferycznych możemy stąd zobaczyć również Tatry w całej okazałości. Możemy się pokusić o obejrzenie na przykład zabytkowego spichlerza czy kościoła. Ta miejscowość jest jednak godna uwagi, nie tylko ze względu na zabytki – Niedzica to miejsce, które jest po prostu doskonałe na spokojny i cichy wypoczynek, na łonie natury i z dala od zatłoczonych miejsc. Warto więc wybrać się w te okolice, jeśli interesuje nas właśnie tego typu wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>