Tylicz zimą i latem – atrakcje okolicy

Tylicz to niezwykła miejscowość w województwie małopolskim, gdzie można świetnie się bawić na przestrzeni całego roku. To niewielka wioska położona tuż przy granicy ze Słowacją. Niedaleko stąd także do większych miejscowości turystycznych, jak na przykład Krynica-Zdrój. Wielu turystów wybiera właśnie to miejsce na zimowy lub letni urlop, z uwagi na kameralną atmosferę, brak tłumów i wiele atrakcji. Baza noclegowa jest tu obszerna, dlatego w zupełności wystarcza na przyjęcie turystów przybywających tu na urlop.

Tylicz najbardziej oblegany jest w sezonie letnim oraz zimowym, jednak dostępne noclegi (noclegi Tylicz ➥ rezerwacje poprzez Meteora) są na przestrzeni całego roku. Warto pamiętać o rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym planując przyjazd do Tylicza. Latem to wspaniałe miejsce dla miłośników natury i kontaktu z dziką przyrodą. To także czas na górskie wędrówki, wyjątkowo atrakcyjnymi szlakami turystycznymi, spacery po okolicznych lasach, a także wycieczki rowerowe. Trasy są specjalnie przygotowane do takich wyczynów, co przyciąga wielu miłośników rowerowych wypraw zwłaszcza latem oraz na wiosnę, kiedy zaczyna robić się ciepło, a przyroda budzi się do życia. Wtedy w Tyliczu jest wyjątkowo pięknie.

Miasto słynie także z możliwości wybrania się na wyprawę konno. W okolicy znajduje się kilka stadnin. W każdej z nich dla zaawansowanych jeźdźców organizowane są wycieczki w terenie. To zdecydowanie niesamowita i niezapomniana przygoda. Dla dzieci i osób, które chcą dopiero nauczyć się obchodzić z tymi pięknymi zwierzętami dostępna jest możliwość wykupienia prywatnych lekcji z profesjonalnym trenerem lub instruktorem jazdy konnej. To nie lada zabawa i sprowadza do Tylicza wielu przyjezdnych na przestrzeni całego roku. Zimą tym bardziej nie można narzekać na nudę. W okolicy jest aż 16-e wyciągów narciarskich! Świetnie przygotowane stoki pozwalają na świetną zimową zabawę. Jest także zamontowane oświetlenie, które pozwala korzystać z wyciągów także nocą i po zmroku, to wyjątkowe udogodnienie i bardzo przydatne. Miejscowi gospodarze bardzo dokładnie dbają o jak najlepsze warunki na stoku. Są także dostępne ośle górki do nauki jazdy dla dzieci, oraz szkółki narciarskie, gdzie można wykupić lekcje z instruktorem. Bliska odległość do większych miejscowości turystycznych sprawia że jest to bardzo atrakcyjne miejsce na urlop.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>