Ustrzyki Dolne – dwie ulice, jeden gmach

Województwo podkarpackie cieszy się coraz większym ruchem turystycznym. Z roku na rok przybywa tu coraz więcej urlopowiczów. Przyciąga ich kilka pozytywnych czynników. Jeden z nich to atrakcyjne ceny. Kolejny to świeże powietrze, czysta woda, dużo lasów i łąk. Dla osób mieszkających, na co dzień w pełnym samochodów i spalin mieście, jest to ogromna zaleta. Następna cecha to pobliże granicy z Ukrainą. Przelatają się tutaj kultury i mentalności państw, tworząc razem jedną, niepowtarzalną i niespotykaną nigdzie indziej atmosferę. Również bogata historia regionu i poszczególnych miast jest dużym atutem.

Ustrzyki Dolne to jedno z popularniejszych miejsc wypadowych w województwie podkarpackim. Historia miejscowości zaczyna się w XVI wieku. Rozwój zawdzięcza osobie Macieja Stanisława Ustrzyckiego. Prawa miejskie uzyskały w XVIII wieku. Pierwsza i druga wojna światowa spowodowała gigantyczne straty – zarówno w zabudowie jak i ludności. Wcześniej zamieszkiwało tu wielu Żydów, dlatego miasto spotkało się z tak wieloma represjami ze strony Niemców. Największą atrakcją tej przepięknej miejscowości jest ich naturalne piękno. Poprowadzono tu liczne trasy turystyczne, ścieżki piesze i rowerowe. W mieście znajdują się stoki wyposażone w wyciągi orczykowe i krzesełkowe. Miejsce to jest bardzo lubiane przez narciarzy i snowboardzistów. W okolicy miasta jest wiele rozrywek i atrakcyjnych pod względem przyrodniczym miejsc. Zalew Soliński sprawił, że w wielu okolicznych wsiach powstało sporo ośrodków z dostępem do jeziora. W Olchowcu (miejscowość niedaleko) znajduję się wypożyczalnia sprzętu wodnego „REGLE”, co roku ściąga tam dużo gości, którzy nocują w Ustrzykach Dolnych.

Możliwości noclegowe [] i przyjazna atmosfera sprawiają, że aż chce się tu zostać na trochę dłużej… Znajduje się tu kilka hoteli i pensjonatów. Można wybrać odpowiednią dla siebie ofertę, spośród kilku. Dzięki takiej konkurencji ceny są niskie i atrakcyjne. Villa Neve jest jednym z tutejszych pensjonatów. Oferuje swoim gościom prawie 30 miejsc noclegowych w pokojach w wariantach, jednoosobowych, dwuosobowych oraz trzyosobowych. Przygotowano również jeden apartament o większym standardzie. W podstawowym wyposażeniu pokoi jest telefon, telewizja, Internet. Łazienka ma podgrzewana podłogę, jest wyposażona w zestaw kosmetyków, suszarkę, szlafrok i ręcznik. Dla dzieci przygotowano łóżeczka, podgrzewacze do butelek, zabawki, maskotki, plastikowe sztućce i talerze. W trosce o zdrowie goście poduszki i kołdry wykonano z antyalergicznego materiału. Znajduje się tu również strzeżony parking, bar, kominek, żelazko, zestaw map i przewodników turystycznych, grill, taras, kącik z gazetami i książkami.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>