Węgorzewo – piękne zakątki Mazur

Polska ma wiele pięknych krain, które warto odwiedzić ze względu na ich prozdrowotne walory i malownicze widoki. Do tych magicznych miejsc zaliczane są z pewnością opisywane przez nas Kaszuby (do przeczytania na blogu). Dzisiaj na przykładzie jednej miejscowości pokażemy Wam kolejną bajkę – Mazury. Węgorzewo to niesamowita miejscowość, położona województwie warmińsko-mazurskim, idealna do tego, by spędzić tutaj swój urlop. Zlokalizowana jest nad rzeką Węgorapą oraz jeziorem Mamry, tuż przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Miasteczko to staje się coraz popularniejsze turystycznie ze względu na to, że panuje tu prawdziwa cisza i spokój, które są balsamem dla duszy każdego człowieka, którego kariera zawodowa lub życie prywatne wiąże się z ogromnym stresem. To także świetne miejsce na wypoczynek zarówno kilkutygodniowy, jak i weekendowy. Nikt tutaj nudzić się nie może. Jest tutaj wiele atrakcji, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednego turysty.

Przede wszystkim, warto wybrać się do tutejszego Muzeum Kultury Ludowej (szczegółowe informacje na Facebooku), które prezentuje eksponaty gromadzone w tym miejscu przez ostatnie bez mała czterdzieści lat. Wśród tych eksponatów znaleźć możemy stare narzędzia, niegdyś używane na co dzień przez każdego mieszkańca, czyli takie jak kantary czy cepy. Prowadzona jest też tutaj pracownia garncarska, która pozwoli nam zapoznać się z arkanami tajemnic wyrobu garnków. Również znajduje się tutaj skansen, któremu podlegają trzy budynki – chaty podcieniowej, remizy strażackiej oraz kuźni. Do jednych z najważniejszych wydarzeń tego regionu należy Międzynarodowy Jarmark Folkloru, na który warto się wybrać lub skorzystać, jeżeli akurat w tym okresie znajdziemy się na terenie tej miejscowości. Nie powinniśmy też ominąć innej atrakcji, która jest uznawana za jedną z najciekawszych w tych stronach. Mowa o zamku krzyżackim z XIV wieku, który jednocześnie jest najstarszym zabytkiem w całej okolicy. Składa się on z trzech skrzydeł zbudowanych w stylu gotyckim. Niestety, uległ prawie całkowitemu zniszczeniu i dopiero w latach 70. ubiegłego wieku rozpoczęto jego odbudowę.

Baza noclegowa jest wciąż rozbudowywana (noclegi Węgorzewo z Meteora). Obecnie noclegi w Węgorzewie należą do jednych z najbardziej polecanych w tych stronach. Nic dziwnego – Węgorzewo jest pełne atrakcji, każdy z turystów znajdzie tutaj coś dla siebie, a ponadto mamy gwarancję spędzenia niezwykle udanego urlopu w tej miejscowości. To wyjątkowe miejsce zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, podróżników preferujących samotne urlopy, jak i zorganizowanych grup. Zdecydowanie warto wybrać się w te strony i spędzić jeden z najlepszych urlopów w życiu.

5 komentarzy

 1. werter

  Dla wszystkich ciekawych tego regionu polecam też Giżycko : )

  Odpowiedz
 2. wajola

  Widzę, że grupa podobnie jak ja zwiedza Polskę na rowerach. :)

  Odpowiedz
 3. dodi

  A jak się mają noclegi w Giżycku, tzn jakość do ceny?

  Odpowiedz
 4. Kees

  Ceny są odpowiednie do jakości, pewnie coś ekskluzywnego też się znajdzie, ale po co przepłacać jak można zanocować w przytulnym pensjonacie lub prywatnym domu:)

  Odpowiedz
 5. Valdi

  Nocleg w takim malutkim pensjonacie właśnie w Węgorzewie wspominam bardzo miło, niestety nazwa wypadła mi z pamięci. Ale sama miejscowość bardzo fajna:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>