Zwiedzając Władysławowo

Władysławowo to topowy polski kurort nadbałtycki, który znajduje się w północnej części województwa pomorskiego. Każdego roku do miasta przybywają ogromne ilości turystów, na których czekają liczne atrakcje, zarówno kulturowe jak i rekreacyjne. Jedno jest pewne, urlopu w tym miejscu nie można zaliczać do nieudanych.

 

 

 

 

 

 

 

Zwiedzając Władysławowo i okolice

Osoby które mają w planach odkrywanie ciekawych miejsc we Władysławowie i okolicach na pewno nie będą czuły się zawiedzione. Znaleźć można tutaj wiele interesujących obiektów kulturalnych, o znaczeniu historycznym, czy gwarantujących multum rozrywki. W samym Władysławowie na uwagę zasługują między innymi Dom Rybaka z wieżą,  której górny taras znajduje się na wysokości 65 m n. p.m. To idealne miejsce do tego by zachwycać się wspaniałymi widokami, obejrzeć panoramę kurortu, spojrzeć w stronę przepięknego Półwyspu Helskiego.

Ciekawym miejscem, nie tylko dla osób zainteresowanych sportem, będzie Aleja Gwiazd gdzie znajdują się liczne gwiazdy największych postaci polskiego świata sportowego. Grzegorz Lat, Włodzimierz Lubański, Robert Korzeniowski, czy Irena Szewińska, to tylko niewielki odsetek znakomitych sportowców, którzy pozostawili w tym miejscu swoją gwiazdę.

Dla wszystkich rodzin z dziećmi interesującym miejscem będzie Ocean Park, gdzie można odkrywać podwodny świat. Na obszarze 20 hektarów umiejscowiono masę atrakcji: wodospady, wioskę rybacką, ryby tropikalne, rekonstrukcje zwierząt morskich.

Smakoszy whisky na pewno zainteresuje Dom Whisky znajdujący się w pobliskiej Jastrzębiej Górze. Zbudowany na wzór szkockich destylarni whisky, dom oferuje ponad 1000 gatunków tego szlachetnego trunku, dodatkowo w wakacje regularnie przygotowywane są różnego rodzaju atrakcje związane z degustacją najbardziej znamienitych gatunków tego alkoholu.

Będąc na wakacjach we Władysławowie warto również wybrać się do wsi Krokowa, gdzie znajduje się zamek z końca XIV wieku, należący niegdyś do rodu von Krockow, w którym obecnie mieści się wystawa poświęcona temu miejscu, a także hotel i restauracja.

Zwiedzać na różne sposoby
Władysławowo i okolice można zwiedzać na różne sposoby. Osoby przybywające na jeden dzień na pewno będą w stanie obejrzeć najważniejsze miejsca, a dodatkowo nic nie stanie na przeszkodzie, by skorzystać z atrakcyjnej plaży, która jest szeroka na 200 metrów, a jej długość to 23 km. Turyści wypoczywający w kurorcie mogą wybierać się na piesze wędrówki lub korzystać z doskonałych szlaków rowerowych, które prowadzą do ciekawych miejsc na terenie całego powiatu puckiego, nie tylko ograniczając zwiedzanie Władysławowa. Warto w tym miejscu wspomnieć o noclegach. Baza noclegowa dla wszystkich wczasowiczów spędzających więcej niż jeden dzień we Władysławowie jest doskonale przygotowana. Różnorodność oferty powoduje, że praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Oferty nocowania we Władysławowie to możliwości związane z rezerwacją miejsc w kwaterach prywatnych, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, czy też możność skorzystania z luksusowych apartamentów i hoteli o różnej kategoryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>